5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yim ji kau
İMDb Puanı 7.3

Yim ji kau

-

Ruj

Fleur, 1930'ların genelevleri ve gece kulüpleri olan Hong Kong'un "çiçek evlerinden" birindeki mavi melektir. Müstakil ve güzel bir sanatçı, bir eczane zincirinin varisi olan On İkinci Usta Chan'a aşık olur. Bir intihar anlaşmasını kabul ederler. 50 yıl sonra, modern Hong Kong'da, Fleur'un hayaleti Yuen'in gazete ofisinde görünür ve öbür dünyaya hiç gelmeyen Chan'ı bulmak için bir ilan vermek ister. Yuen ve aynı derecede şaşkın kız arkadaşı An Chor, Fleur ve onun hikayesi tarafından büyülenir.
  Tür: Dram , Fantastik , Romantik
  1. Werner Herzog Filmlerinde Antropolojik Yaklaşımlar ve Yerli İmgeler
      2 gün Önce   6
    Werner Herzog Filmlerinde Antropolojik Yaklaşımlar ve Yerli İmgeler Werner Herzog, çeşitli coğrafyalarda çektiği filmlerin çekim aşamasında ya da sonrasında kolonyal hafızanın peşini bırakmadığını belirtir. Yönetmenin bu serzenişi çalışmanın temel çıkış noktasını oluşturmaktadır. Herzog amacının evrensel gerçeklerin imgelerini çoğaltmak olduğunu söylese de yarattığı imgeler, bölgesel tarihi tümüyle dışlar mı? Filmlerde, sömürü tarihiyle toplumsal hafıza arasında nasıl bir ilişki vardır? Bu sorularla oluşturulan temel argüman, Herzog filmlerinin bölgelerin sosyo-politik tarihini dışlamadığı, filmlerin imgeler üzerinden post kolonyal bir eleştiriyi mümkün kıldığıdır. Çalışmada, Alman kolonyal tarihindeki kolonyal fantezilerin toplumsal koşullarla olan ilişkisini açığa çıkarmak için “soylu vahşi” (noble savage) ve“German Indianthusiasm” kavramları kuramsal çerçeveye dâhil edilmiştir.
Yorum Alanı

3 + 4 =