5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Woyzeck
İMDb Puanı 7

Woyzeck

Franz Woyzeck şanssız, umutsuz bir askerdir. Toplum içinde yalnız ve güçsüzdür. Kontrol edemediği güçlerin saldırısına uğramıştır. Doktorlardan, sadakatsiz karısı Marie’den ve komutanlarından psikolojik ve fiziksel olarak işkence gören, suiistimal edilen Woyzeck insanlığına ve kırılgan akıl sağlığına tutunmak için mücadele eder.

Kasabadaki her şey sakin, güzel ve yumuşak görünmektedir. Ama Woyzeck sesler duymaktadır. Komutanına göre Woyzeck olağanüstüdür: küstah ama cesur, enerji dolu. Yerli bir doktora göre, Woyzeck bir merak konusudur. 40 yaşındaki Woyzeck’in Marie adında genç bir karısı ve küçük bir çocuğu vardır. Woyzeck ailesini deli gibi sevmektedir. Ama Marie’nin başka adamlarla ilişkisi vardır. Komutan herkesin içinde Woyzeck’in boynuzlu bir koca olduğunu ima etmeye başlayınca, Woyzeck’in içindeki kötülük ve duyduğu sesler kontrolü ele alır. Delilik harekete geçecektir.
  Tür: Dram
Yorum Alanı

43 + = 50