10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Tomorrow
İMDb Puanı 7,6

Tomorrow

-

Yarın

Film, genellikle güneyli öyküleri anlatmasıyla tanınan, Nobel ve Pulitzer ödüllü ünlü Amerikalı romancı William Faulkner’in 1940 yılında The Saturday Evening Post gazetesinde yayınlanan “Yarın” adlı kısa bir öyküsünden uyarlanmıştır. Öykü daha önce Amerika’da birçok kez tiyatro oyunu olarak sahnelenmiştir. Filmin başrol oyuncuları Robert Duvall ve Olga Bellin 1968’de New York’ta HB Studio’da küçük bir sahne uyarlamasında rol almışlardır. Filmin yönetmeni Joseph Anthony de esas olarak çok başarılı bir tiyatro yönetmenidir. Filmde Duvall ve Bellin dışında sadece iki profesyonel oyuncu(avukat rolünde senarist Horton Foote’nin kuzeni Pete Masterson ve ebe rolünde Sudie Bond) yer almıştır. Diğer roller oyuncu olmayan yerel halk tarafından canlandırılmıştır. Örneğin filmde rol alan vaiz gerçekten de filmin çekildiği bölgenin vaizi James Franks’tir. Ayrıca filmin Amerikan Modern Sanatlar Müzesi koleksiyonunda yer aldığını belirtmekte de yarar var. Filmin kısaca öyküsü ise şöyle; aslında bir pamuk çiftçisi olan Jackson Fentry kış gelince kapanan bir kereste fabrikasında bekçilik işi bulur. Noel sabahı hamile ve hasta bir kadınla karşılaşır. Kadın, hamile olduğunu öğrenince kocası tarafından terk edilmiş ve ailesi tarafından da reddedilmiştir. Fentry kadınla ilgilenir, onu iyileştirmeye çalışır. Kadın çocuğunu doğurduktan sonra ölür ve trajedi başlar.
  Tür: Dram
  1. En İyi 10 Vittorio De Sica Filmi
      1 sene Önce   137
    En İyi 10 Vittorio De Sica Filmi Vittorio De Sica, yönetmenliğe hiç el atmamış olsa bile adını sinema tarihine Il Generale della Rovere, The Earrings of Madame de gibi başyapıtlar da dahil 157 filmde rol almış karizmatik bir aktör olarak yazdırabilirdi. Ama o bununla yetinmedi. Sinema tarihinin bir parçası olarak kalmak yerine, çektiği filmlerle ona yön veren ustalar arasına girmeyi de başardı.
Yorum Alanı

38 − 28 =