10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
The Tales of Hoffmann
İMDb Puanı 7,2

The Tales of Hoffmann

-

Hoffmann’in Sihirli Masalları

Hoffmann adlı bir şair, aşık olduğu Stella’yı beklerken bardaki kişilere eskiden yaşadığı üç aşk hikayesini anlatır. Bu üç kadının da Stella’da birleştiğini fark eden Hoffmann, aşkın anlamını yeniden sorgular ve onu hep tam bir sadakatle sevmiş olan ilham perisinin gerçek aşkı olduğunu anlar.

The Tales of Hoffmann - Hoffmann'in Sihirli Masalları, Jacques Offenbach'ın operasından uyarlanmıştır.
  1. En İyi 10 Powell ve Pressburger Filmi
      1 sene Önce   173
    En İyi 10 Powell ve Pressburger Filmi Ortak bir tutkunun olağanüstü bir bütünlük içinde sergilendiği öylesine bir işbirliği ki onlarınki, bir örneği kendilerinden önce yok. Sonra ise belki sadece Taviani ve Coen kardeşlerin ulaşabildiği bir seviye söz konusu olan. Ancak Taviani ve Coenler gibi doğuştan gelen bir birliktelik değil burada söz konusu olan. Michael Powell üç yılını bir banka çalışanı olarak geçirdikten sonra içindeki sanat aşkına teslim olup, kendisini setlerde bulan ve yerleri paspaslayarak adım attığı sinema dünyasında, figüranlıktan set tasarımına dek pek çok alanda boy göstererek, yönetmenliğe kadar yükselen bir isim. Emeric Pressburger ise gazetecilikle başladığı iş hayatına, 1920 li yılların sonlarından itibaren senaryo yazarı olarak devam eden ama Almanya yı saran faşizm rüzgârlarının etkisiyle ilk eserlerini verdiği Berlin’den, önce Paris, sonra da Londra’ya göç etmek zorunda kalan bir Macar sanatçı.
Yorum Alanı

− 3 = 1