10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
The Stranger
İMDb Puanı 7.3

The Stranger

-

Yabancı

II. Dünya Savaşında dehşet verici katliamlara ortak olan Robinson, Amerikalı bir kadınla evlenir ve Connecticuta yerleşir... Hikáyede Robinsonun peşini bırakmaya niyetli olmayan kahraman bir dedektif de yer almakta. Orson Wellesin dar bir bütçeyle kotardığı ama heyecanı fazlasıyla verdiği sıkı bir kara film. ‘‘Bir Naziden başka kim, Karl Marxın Alman olduğunu inkar eder... Karl Marxda bir Yahudi değil miydi?’’ gibi Orson Wellese ait ince zekanın ürünü repliklerin yer aldığı film, ‘‘En İyi Özgün Senaryo’’ dalında Oscara aday gösterilmişti.
  Tür: Gerilim , Gizem , Suç
 1. En İyi 10 Varoluşçu Film!
    10 ay Önce   168
  En İyi 10 Varoluşçu Film! Varoluşçuluk, Fransız felsefeci Jean-Paul Sartre’ın “varoluş özden önce gelir” deyimi ile açıklanabilir. Buna göre varoluşçuluk fikir yapısında bir insan kendi sonuna sahip değildir çünkü insan varlığı sadece kendisinden öte diyazn edildiğinde hayata geçer. Varoluşçu felsefeye göre bir insan yaşamadan önce de vardır ve yaşantısına anlam katmak zorundadır çünkü o, sadece kendine ne yapıyorsa odur.
  Jim Jarmusch’un Yalnız Karakterleri
    1 sene Önce   178
  Jim Jarmusch’un Yalnız Karakterleri 2016 sonbaharında vizyona giren Paterson’dan hareketle, Bant Mag. No:52’de Jarmusch tarafından yaratılmış yalnız karakterler galerisi hazırlamıştı. Permanent Vacation’dan Paterson’a, tüm filmlerini kapsayan dosyadaki her karakter, farklı bir çizer tarafından resmedilmişti.
Yorum Alanı

+ 74 = 80