The Revenant / 2015

ENGLISH NAME: The Revenant
DIRECTOR: Alejandro G. Iñárritu
RELEASED: 08 Jan 2016
ACTORS: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter
AVARDS: Won 3 Oscars. Another 87 wins & 186 nominations.
COUNTRY: USA, Hong Kong, Taiwan
IMDB: 8.0/10
LANGUAGE: English, Pawnee, French
PLOT: A frontiersman on a fur trading expedition in the 1820s fights for survival after being mauled by a bear and left for dead by members of his own hunting team.
RUNTIME: 156 mn.

SUMMARY:

In the 1820s, a frontiersman, Hugh Glass, sets out on a path of vengeance against those who left him for dead after a bear mauling.

Sene 1823, Amerika… Hugh Glass, kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan tecrübeli bir avcıdır. Avlandıkları bölge tehlikelerle doludur çünkü bölgede hem Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir keşif gezisi esnasında boz ayı saldırısına uğrayan ve ölümcül bir şekilde yaralanan Glass, ekip arkadaşları tarafından ölüme terk edilir. Bölgeyi tanıması ve yaralarını iyileştirmeyi bilmesi sayesinde hayata tutunan Glass’ın artık tek bir amacı vardır: John Fitzgerald’dan intikam alabilmek! Ve bunun için tüm Amerika’yı dolaşmaya kararlıdır.
Leonardo DiCaprio’ya Oscar ödülü kazandıran ve toplam 3 Oscar ödülü alan The Revenant, Alejandro G. Iñárritu’nun en önemli eserlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Filmde ayrıca Iñárritu’nun “o olmasaydı yönetmen olmazdım” dediği Yılmaz Güney’e gönderme amaçlı “Yol” filmindeki at sahnesinin aynısı bulunuyor.

1+
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x