10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
The Music Lovers
İMDb Puanı 7,1

The Music Lovers

-

Yalnız Kalpler

Ken Russell imzalı filmimiz ünlü romantik dönem bestecisi Peter Ilych Tchaikovsky (Çaykovski)’nin gençlik ve olgunluk dönemini anlatıyor. Tchaikovsky’nin müzik okulu yıllarından başlayarak, hayatı boyunca yaşayacağı depresyonun iki temel sebebi olacak homoseksüelliğine ve nemfomanyak bir kadınla yaptığı evliliğe eğilen film, sanatçının duygu durumunu, hayallerini, korkularını ve tüm bunların müziği üzerinde yarattığı etkileri beyaz perdeye yansıtıyor.
  Tür: Dram , Müzik
  1. BİR POLİTİK SİNEMA ÖRNEĞİ OLARAK KEN LOACH SİNEMASI : “RİFF -RAFF” (AYAKTAKIMI) VE “I, DANİEL BLAKE” (BEN, DANİEL BLAKE) FİLMLERİNDE İŞÇİ SINIFININ SUNUMU
      1 sene Önce   142
    BİR POLİTİK SİNEMA ÖRNEĞİ OLARAK KEN LOACH SİNEMASI : “RİFF -RAFF” (AYAKTAKIMI) VE “I, DANİEL BLAKE” (BEN, DANİEL BLAKE) FİLMLERİNDE İŞÇİ SINIFININ SUNUMU Sanat ve politika arasındaki ilişki her zaman tartışılan bir konu olmuştur. Sinemanın da görsel ve işitsel imkanları sayesinde politikayla olan ilişkisi göz ardı edilemez. Proletaryanın tarih sahnesine çıkışıyla birlikte grevler, lokavtlar ve sendikalar da perdeye yansımaya başlamıştır. Bu tezde “Politik Sinema Örneği Olarak Ken Loach sineması ve iki filmi olan “Riff- Raff” (Ayaktakımı) ve “I, Daniel Blake” (Ben, Daniel Blake)” filmlerinde İşçi Sınıfının sunumları incelenmiştir.
Yorum Alanı

9 + 1 =