English, Urdu, Arabic, Persian / Turkish Subtitle

 

ENGLISH NAME: Syriana
WRITER(S): Stephen Gaghan, Robert Baer
DIRECTOR: Stephen Gaghan
RELEASED: 09 Dec 2005
ACTORS: George Clooney, Matt Damon, Amanda Peet
AVARDS: Won 1 Oscar. 13 wins & 30 nominations total
COUNTRY: United States, United Arab Emirates
IMDB: 6.9/10
LANGUAGE: English, Urdu, Arabic, Persian, French, Mandarin
PLOT: A politically charged epic about the state of the oil industry in the hands of those personally involved in and affected by it.
RUNTIME: 128 mn.

Bob Barnes, emekliliğine az bir zaman kalan ve işindeki son zamanlarını huzurlu geçirmek isteyen bir CIA ajanıdır. Ancak kendisine yapılan bir teklif bütün planlarını bozar. Prens Nasir suikastını düzenlerse, terfi alarak emekli olma şansını yakalayacaktır. Nasir, doğalgaz ve petrol zengini bir ülkenin, başına geçmesine kesin gözüyle bakılan varisidir. Politik tarzı babasından farklı olan genç prens, ülkesindeki doğalgaz çıkarma hakkını Amerikan şirketinden alıp Çinlilere verince enerji piyasasında bütün dengeler altüst olur. Bryan Woodman ise piyasalarda yıldızı yükselen genç bir adamdır. Karısı ve çocuklarıyla Prens Nazir’in davetine katılırlar ancak davette yaşanan bir kazada küçük oğlunu kaybedince, durumu hafifletmek isteyen prensten beklenmedik bir iş teklifi alır.

Siyaset, güç ve bu çerçevede eriyip giden sıradan insanlar üzerine çarpıcı bir yapım olan Syriana, 1 Oscar ödülünün yanı sıra toplam 13 ödül kazandı.

Similar Movies

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x