10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Saikaku ichidai Onna
İMDb Puanı 8,2

Saikaku ichidai Onna

-

Oharu'nun Hayatı

Ellili yaşlarına gelmiş olan Oharu, bir zamanlar Kyotoda bir imparatorluk mahkemesinde nedimelik yapmıştır. Artık erkekler üzerindeki etkisini yitirmiştir. Bİr zamanlar kendinden daha alt statüde bir adama aşık olmuş ve bu ortaya çıktığında ailesiyle birlikte sürgün edilmiştir. İhara Saikakunun Aşka Aşık Kadın romanından uyarlanmıştır.

Ihara Saikaku'nun "Aşka Aşık Kadın" romanından beyaz perdeye uyarlanan Saikaku ichidai Onna (The Life of Oharu) - Oharu'nun Hayatı, Venedik Film Festivali'nden ödülle dönmüştü.
  Tür: Dram
  1. Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Kenji Mizoguchi Filmi
      10 ay Önce   130
    Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Kenji Mizoguchi Filmi Kenji Mizoguchi’nin sinemasıyla, onun film yaptığı 1920’lerden 1950’lerin sonuna kadarlık dönemdeki Japon sineması arasında paralellikler kurulabilir. Özellikle sessiz ve erken dönem filmlerinde Japon gelenekler sanatlarından ve geleneklerinden etkilenen bir sinemacılardan biridir Mizoguchi’de. Fakat II. Dünya Savaşı’nın ardından Japonya’da yaşanan “özgürleşme” hareketi, ülkenin yönetmenleri de Batı ile buluşmaya, filmlerini yurt dışı festivallerinde göstermeye başlamıştır. Bu konuda kapıyı, Rashomon ile Venedik’te Altın Aslan Akira Kurosawa’nın açtığı söylenebilirse de Mizoguchi Japonya’da bir sinema dilinin ve mirasının oluşmasında çok önemli bir rol oynamıştır. Öyle ki Kurosawa onun, Japon yönetmenler içinde en çok hayranlık duyduğu yönetmen olduğunu ifade eder.
Yorum Alanı

Lütfen Yorum Öncesi İşlemi Gerçekleştiriniz 9 + 1 =