5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Pride and Prejudice
İMDb Puanı 7,4

Pride and Prejudice

-

Gurur ve Önyargı

Film, İngiltere'nin 18. yüzyıl ortalarında geçmektedir. Hikaye, Bennett ailesinin beş kızı arasında geçmektedir. Elizabeth Bennett, geleneksel toplumun kurallarını reddeden ve özgür düşünceli bir karakterdir. Elizabeth, Mr. Darcy adında zengin bir adamla tanışır ve onunla önyargılı olmasına rağmen, aralarındaki romantik çekim her iki tarafın da engellemelerine rağmen gelişmeye devam eder.

Film, sınıf farkları, evlilik kurumuna bakış açısı ve kadınların toplumdaki yerine dair konulara değinir. Başrollerde Greer Garson ve Laurence Olivier gibi dönemin ünlü oyuncuları yer alırken, yönetmenliğini Robert Z. Leonard üstlenmiştir.

"Gurur ve Önyargı", klasik bir romanın başarılı bir uyarlamasıdır ve romantizm ve dram türlerinin ustalıkla harmanlanmasıyla büyük beğeni toplamıştır. Ayrıca, dönemin İngiliz toplumunun yapısını ve kurallarını da başarılı bir şekilde yansıtmaktadır.
  Tür: Dram , Romantik
Yorum Alanı

70 + = 79