5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Nothing Personal
İMDb Puanı 7

Nothing Personal

-

Özel Hayatlar

Adam hayatının olgunluk döneminde, İrlanda kırsalında gözlerden uzak evinde yalnız bir yaşamı vardır. Genç ve isyankâr kadın ise avare bir gezgin olmayı seçmiştir. Yalnızlıklarının özgürlükleri, kişisel alanları olduğu konusunda hemfikirdirler. Peki, anlaşmayı ilk kim bozacaktır?2009 Locarno En İyi İlk Film, En İyi Kadın Oyuncu (L. Verbeek), Gençlik Jürisi Ödülü, FIPRESCI Ödülü, CICAE Sanat Sinemaları Ödülü, Kiliseler Birliği Özel Mansiyon Best First Feature, Best Actress (L. Verbeek), First Prize of the Youth Jury, FIPRESCI Prize, CICAE Award, Special Mention Ecumenical Jury 2009 Utrecht En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü, En İyi Ses Best Film, Best Director, Best Photography, Best Sound Design.
  Tür: Dram , Gerilim
  1. Dahi Bir Avangart Sinemacı: Yoshishige (Kiju) Yoshida
      1 sene Önce   212
    Dahi Bir Avangart Sinemacı: Yoshishige (Kiju) Yoshida Yazımıza hemen Yoshida’nın hayatı, kariyeri ve sineması üzerine bir şeyler karalamaya başlamadan önce aslında merak edilen soruya cevap vermek doğru olacaktır. Çok büyük bir ihtimalle bugüne kadar adını dahi duymadığınız bir yönetmenle ilgili böylesine geniş çaplı bir yazıyla karşılaşınca haliyle yönetmenin kim olduğunu merak ediyorsunuzdur. Ama bir yerden sonra esas merak edilen şey neden bu yönetmeni yazımıza konu olarak seçtiğimiz. İlk olarak söyleyebileceğim şey aslında Yoshida’nın, adı sinema tarihinde sıklıkla geçmesi gereken biri olmasına karşın bu derece unutulmuş olmasına duyulan üzüntüdür. Çünkü yönetmenin ortaya çıkardığı işler ve sinemaya yaklaşımı bakımından eksiksiz bir usta ve de dahi olduğunu çok net bir şekilde söyleyebilirim. Bir diğer söyleyebileceğim şey de yönetmenle ilgili sadece Türkçe’de değil özellikle bu konuda oldukça geniş bir arşive sahip Fransızca ve İngilizce dillerinde yayın yapan mecralarda da herhangi bir derli toplu bilginin bulunmuyor olması. Elbette bu bizlere yazıyı hazırlarken çok büyük zorluklar olarak geri döndü. Ama her şeyden öte yönetmeni seçmemizdeki en önemli faktör Yoshida’nın yıllar önce temellerini attığı sinemasal kuramı bugün yeniden dillendirmeyi ve üzerine düşünmeyi istememizdir.
Yorum Alanı

36 − 35 =