Vanessa Paradis

Vanessa Chantal Paradis, Fransız şarkıcı, aktris ve model. 14 yaşından bu yana müzik ve sinema camiasının içindedir.

1972'de Saint Maur des Fosses'te doğdu. Küçük yaşlardan beri müzikle ilgilenen Paradis, 1986'daki "Joe le taxi" şarkısıyla şöhrete kavuştu. 1988'de ilk albümü M&J'yi çıkardı. 1989'da sinemaya adım attı ve Noce Blanche filmiyle gelecek vadeden aktris dalında Cesar Ödülü'nü aldı. Daha sonraki yıllarda birçok filmde oynadı, 5 tane daha albüm çıkardı ve Chanel ile yaptığı anlaşma gereği markanın yüzü oldu. 1999'da bazı sahneleri Türkiye'de çekilen Köprüdeki Kız filminde Daniel Auteil ile birlikte başrolde oynadı.

Fransız şarkıcı Florent Pagny, ABD'li şarkıcı Lenny Kravitz ve Fransız aktör Stanislas Merhar ile ilişkileri olan Paradis, 1998'de tanıştığı ünlü Amerikalı aktör Johnny Depp ile 2012'ye dek birlikte oldu. Bu birliktelikten Lily-Rose Depp (d. 1998) ile John Christopher "Jack" (d. 1999) isimli iki çocuğu vardır. 2012'nin Haziran ayında çift, ayrıldıklarını açıkladı. Ayrılıklarının ardından müzisyen Benjamin Biolay ile ilişki yaşayan Paradis, 2018'de yönetmen Samuel Benchetrit ile evlendi.

 1. La Fille sur le pont
  Tüm Bilgiler
  La Fille sur le pont Dram, Komedi 
  Türkçe Dublaj
  Paris’te bir köprü ve gece… Seine nehrinden sarkmakta olan bir kızın gözlerinden senelerin acısı akmaktadır. Hiçbir yerden gelen bir adamın uzaktan gördüğü bu kıza karşı bir ilgisi oluşmuştur. Adam ‘bıçak atıcı’ olan Gabor’dur ve şovu için canlı bir hedef arıyordur. Hayata dair hiçbir umudu kalmamış olan kız adamın teklifini kabul edecektir. Birlikte ölüm ve yaşamı birlikte tanımlayacakları bir turneye çıkacaklardır. Vanessa Paradis ve Daniel Auteuil’in başrollerini paylaştıkları çok sevilen Fransız filmi Fille sur le pont’un yönetmen koltuğunda Patrice Leconte oturuyor.
  • 1999
  • Fransa
  • IMDb 7.6
  • 277
  • 0
  Noce Blanche
  Tüm Bilgiler
  Noce Blanche Dram, Romantik 
  Türkçe Dublaj
  Mathilde Tessier henüz 17 yaşında; kinik, sessiz, içine kapalı fakat açık görüşlü bir lise öğrencisidir. Bu özellikleriyle felsefe öğretmeni François Hainaut'ın ilgisini çekmesi uzun süremeyecektir. Mathilde'nin derslerine yardımcı olmak için onunla yakından ilgilenmeye karar verir. Faat, bu iletişim zamanla büyük bir aşka doğru evrilir. Kocasının yasak ve yasadışı aşkını karısının öğrenmesiyle vicdan azabı yaşayan François, karısıyla kalmaya karar verir. Fakat Mathilde, bunu kabullenemez.
  • 1989
  • Fransa
  • IMDb 6.9
  • 410
  • 0
Vanessa Paradis Resimleri