5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Ossessione
İMDb Puanı 7.6

Ossessione

-

Tutku

Genç ve yakışıklı serseri Gino Costa'nın yolu bir gün Giovanna ve Guiseppe adında bir çiftin işlettiği lokantaya düşer. Parası olmayan Gino, yediği yemeğin borcunu ufak tefek tamir işleri yaparak öder. Bu arada Gino ve Giovanna arasında bir aşk filizlenmeye başlar ve ilişkilerini Giuseppe'ye fark ettirmeden yaşamaya çalışırlar. Giovanna, Gino ile kaçmak istemektedir ancak kocası önlerindeki tek büyük engeldir. Bunun üzerine ikili bir plan yapıp Guiseppe'yi öldürmeye karar verir. Fakat yaptıkları planı uygulamaya başlamadan tuhaf olaylar birbirini izleyecektir.

Luchino Visconti'nin ilk yönetmenlik deneyimi olan Ossessione - Tutku, James M. Cain'in "The Postman Always Rings Twice" adlı romanından uyarlandı. Film, kimi sinema kuramcılarınca İtalyan Yeni Gerçekçilik Akımı içerisinde gösterilmişse de akımın diğer yapımları ile karşılaştırıldığında önemli bir farklılık gösteriyor. Film için akımın bir örneğinden ziyade akıma yol gösteren film diyebiliriz.
  Tür: Dram , Romantik , Suç
  1. 20. Yüzyıla Ağıt: Angelopoulos’un Sineması
      9 ay Önce   104
    20. Yüzyıla Ağıt: Angelopoulos’un Sineması 24 Ocak 2012’de aramızdan ayrılan Yunanistanlı usta yönetmen Theo Angelopoulos 1935 yılında Atina’da doğmuştur. Önce hukuk alanında eğitim görmeye başlamış fakat daha sonra Fransa’ya giderek sinema eğitimini tamamlamıştır. 1964’de ülkesine döndüğünde “Democratic Change”de sinema eleştirmenliği yapmıştır. Ölümüyle yarım kalan Yüzyıl Üçlemesi’nin son filmi gibi, ilk film denemesi de yarım kalır Angelopoulos’un. 1968’de kısa metrajlı filmi Broadcast – Ekpombi’yi çeken yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi ise 1970 tarihli Tatbikat – Anaparastasi olur.
Yorum Alanı

+ 9 = 17