10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Opening Night
İMDb Puanı 8

Opening Night

-

Açılış Gecesi

Myrtle Gordon başarılı bir Broadway yıldızıdır ancak yaşlanmakta, yalnız ve mutsuz bir hayat sürmektedir. Bu sendromlarını içkiyle gidermeye çalışmaktadır. Gösterimine hazırlandığı son oyunun teması da "yaşlanmak" üzerinedir ve Myrtle, oyunu başarılı bir şekilde oynarsa izleyicinin onun yaşlandığını kabul edeceğini düşünmektedir. Bu yüzden metnin dışına çıkarak oyundaki yaş vurgusunu ortadan kaldırmanın yollarını arar. Oyunun New York galası öncesi yakın bir şehirdeki ilk gösteriminde, Myrtle'ın hayranlarından genç bir kız araba çarpması sonucu ölünce, Myrtle'ın zaten karışık olan iç dünyası iyice alt üst olacaktır. Acaba tüm aksiliklere karşın "gösteri devam etmeli" midir?

Amerikan bağımsız sinemasının babası John Cassavetes ve eşi Gena Rowlands'ın film boyunca doğaçlama oyunculuk sergiledikleri Opening Night - Açılış Gecesi, Berlin Film Festivali'nde iki ödül birden kazanmıştı.
  Tür: Dram
  1. Amerikan Bağımsız Sinemasının Öncüsü: John Cassavetes
      6 ay Önce   84
    Amerikan Bağımsız Sinemasının Öncüsü: John Cassavetes 1950’li yılların sonunda Fransız Yeni Dalga akımı o güne dek geçerli olan klasik sinema anlayışını yerle bir ederken, mevcut yapıya karşı alternatif arayışların ve özellikle Amerikan Sineması’na hakim stüdyo sistemine karşı bağımsız bir duruşun Hollywood içindeki ilk kıvılcımını ise genç bir aktör ateşliyordu, hem de sinema tarihine geçecek ilginçlikte bir hikaye ile…
Yorum Alanı

Lütfen Yorum Öncesi İşlemi Gerçekleştiriniz − 1 = 1