10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Mizu de Kakareta Monogatari
İMDb Puanı 7.6

Mizu de Kakareta Monogatari

-

Suyla Yazılan Bir Hikaye

Güzel bir kadın olan Shizuka, kocası ölünce oğlunu tek başına büyütmeye başlar. Evlilik çağına gelen oğlunu, daha önceden tanıdığı bir aile dostunun kızıyla evlenmeye ikna eder. Ancak bu süreçten sonra hayatları daha da karmaşık bir hal almaya başlar. Çünkü kızın babasının, Shizuka ile eskiye dayanan gizli bir ilişkisi vardır...

Yoshishige Yoshida'nın yönettiği Mizu de Kakareta Monogatari (A Story Written with Water) - Suyla Yazılan Bir Hikaye, fazla bilinmeyen unutulmuş bir yapıt.
  Tür: Dram
  1. Dahi Bir Avangart Sinemacı: Yoshishige (Kiju) Yoshida
      1 sene Önce   197
    Dahi Bir Avangart Sinemacı: Yoshishige (Kiju) Yoshida Yazımıza hemen Yoshida’nın hayatı, kariyeri ve sineması üzerine bir şeyler karalamaya başlamadan önce aslında merak edilen soruya cevap vermek doğru olacaktır. Çok büyük bir ihtimalle bugüne kadar adını dahi duymadığınız bir yönetmenle ilgili böylesine geniş çaplı bir yazıyla karşılaşınca haliyle yönetmenin kim olduğunu merak ediyorsunuzdur. Ama bir yerden sonra esas merak edilen şey neden bu yönetmeni yazımıza konu olarak seçtiğimiz. İlk olarak söyleyebileceğim şey aslında Yoshida’nın, adı sinema tarihinde sıklıkla geçmesi gereken biri olmasına karşın bu derece unutulmuş olmasına duyulan üzüntüdür. Çünkü yönetmenin ortaya çıkardığı işler ve sinemaya yaklaşımı bakımından eksiksiz bir usta ve de dahi olduğunu çok net bir şekilde söyleyebilirim. Bir diğer söyleyebileceğim şey de yönetmenle ilgili sadece Türkçe’de değil özellikle bu konuda oldukça geniş bir arşive sahip Fransızca ve İngilizce dillerinde yayın yapan mecralarda da herhangi bir derli toplu bilginin bulunmuyor olması. Elbette bu bizlere yazıyı hazırlarken çok büyük zorluklar olarak geri döndü. Ama her şeyden öte yönetmeni seçmemizdeki en önemli faktör Yoshida’nın yıllar önce temellerini attığı sinemasal kuramı bugün yeniden dillendirmeyi ve üzerine düşünmeyi istememizdir.
Yorum Alanı

+ 35 = 45