10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Madame de…
İMDb Puanı 7.7

Madame de…

19. yüzyıl Paris'inde varlıklı bir generalin karısı olan Louise, kocasının kendisine düğünde hediye ettiği küpeleri kumar borçlarını kapatmak için satar. Aynı günün akşamında ise küpeleri kaybettiğini söyler. Bu yalan, birçok trajik yanlış anlamaya yol açacak ve küpenin elden ele dolaşmasına sebep olacaktır. Film boyunca sürekli el değiştiren elmas küpeler, filmin karakterleri ve olayları arasındaki bağlantıyı oluşturur ve farklı kişiler için farklı şeyleri sembolize eder. Küpeler yerine göre aldatmanın, mülkiyetin, açgözlülüğün, gücün veya aşkın sembolü olurlar.

Aynı adlı romandan sinemaya uyarlanan Madame de... (The Earrings of Madame de) filminde, temel olarak burjuva ahlak ve davranışları eleştiriliyor.
  Tür: Dram , Romantik
  1. Wes Anderson’ın En Çok Etkilendiği Filmler
      5 ay Önce   74
    Wes Anderson’ın En Çok Etkilendiği Filmler The Grand Budapest Hotel ve Moonrise Kingdom gibi fimlerle tanınan yönetmen Wes Anderson'ın, sinema sanatında kendi dilini oluştururken ona en çok ilham veren, en çok katkı sağlayan filmler, keşfedilmeyi bekleyen bir hazine değerinde.
Yorum Alanı

Lütfen Yorum Öncesi İşlemi Gerçekleştiriniz 8 + 2 =