10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Lola
İMDb Puanı 7.6

Lola

Nantes'da sıkılmış genç bir adam olan Roland hayatını öylesine yaşamaktayken, ilk gençliğinde tanıdığı bir kadınla tesadüfen karşılaşır. Kadının adı Lola'dır ve bir kabare dansçısı olmuştur. Aynı zamanda küçük bir erkek çocuğun özverili annesidir ve hamileliği sırasında onu terketmiş olan adamın geri döneceğine dair bir umut beslemektedir. Roland Lola'ya aşık olduğunu farkeder ve bu, hayatına bir amaç verir. Fakat Lola nasıl hissetmektedir? Hikâyede aynı zamanda Lola'dan hoşlanan ve oğluna iyi davranan Amerikalı bir denizci,14 yaşına basmak üzere olan bir kız, kızın annesi, yalnız bir dul ve oğlunu özleyen yaşlı bir kadın da bulunuyor. Peki ya Cadillac'lı zengin adam kim?
  Tür: Dram , Romantik
  1. En İyi 10 Louis Malle Filmi
      1 sene Önce   178
    En İyi 10 Louis Malle Filmi İlk filmi olan Elevator to the Gallows vesilesiyle Louis Malle ismini Yeni Dalga akımına hiç dahil etmeyen sinema yazarları da mevcuttur. Bu yönetmeni belli bir tür ya da akımın içinde anmak zordur. Çünkü yüksek burjuva bir aileden gelen, iyi eğitim almış, 2. Dünya Savaşı yılları acı hatıralarla zihnine kazınmış bir sanatçı olan Malle, olağanüstü hayat birikimini tematik bir devamlılık içeren filmlere dönüştürmek yerine, türden türe sıçrayan bir kariyeri tercih etmiştir. Kimi, otobiyografik öğeler de içeren yapıtlarıyla, kara filmden belgesele, dramdan komediye her türde başarısını yinelemiş, Fransız Sineması’ndaki ustalığını ilerleyen yıllarda Hollywood’da da kabul ettirmeyi başarmıştır. Hangi dilde, ne türde film çekerse çeksin, sinemaseverlerin kalbindeki yeri ise asla değişmemiştir.
Yorum Alanı

5 + 3 =