10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Les Dames du Bois de Boulogne
İMDb Puanı 7,4

Les Dames du Bois de Boulogne

-

Boulogne Ormanı Kadınları

Robert Bresson'un yönettiği Les Dames du Bois de Boulogne - The Ladies of the Bois de Boulogne - Boulogne Ormanı'nın Hanımları, bir kadının intikam öyküsünü anlatıyor. Helene, Jean'e aşıktır ancak Jean onun aşkına karşılık vermez ve onu ciddiye almaz. Kırılan onuruna karşın Helene, sinsice bir planı uygulamaya başlar. Bu plan için zavallı Agnes ve onun çaresiz annesini kullanacaktır...

2. Dünya Savaşı sonrası sefaletin arttığı Paris'te geceleri kabarelerde dans eden Agnes, bu şekilde yaşamını sürdürmeye çalışır. Dans etmeyi çok seven ve yetenekli bir dansçı olan Agnes'in başı sürekli sarhoş müşterilerle derde girmektedir. Çaresiz ve yaşlı annesi ise olan bitenler karşısında hiçbir şey yapamamaktadır. İşte tam da bu sırada, savaştan önce komşu oldukları Helene ile yeniden karşılaşırlar. Helene ise bu karşılaşmayı, şeytanca planını uygulamak için bir fırsat olarak değerlendirecektir.
  Tür: Dram , Romantik
Yorum Alanı

− 2 = 4