10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Le Jour Se Lève
İMDb Puanı 7.7

Le Jour Se Lève

-

Gün Ağarıyor

Paris’te bir apartmanda, iki adam arasında yaşanan şiddetli bir tartışmadan sonra, bir silah patlar. Kurban daireden çıkıp kısa bir süre sonra ölür. Saldırgan polise teslim olmayı reddeder. Etrafı sarılır. Gece boyunca, polisin kendisine saldırmasını beklerken, meydana gelen bu dramdan önceki olayları anımsar. Önce, genç ve güzel çiçekçi Françoise’la karşılaşması…Marcel Carné’nin savaş öncesinde çektiği son filmi Gün Ağarıyor, neredeyse geleceği gören bir kötümserliğe sahip bir yapıt. Her şeyin baştan inşa edildiği, hedeflenen heyecanı yaratmak üzere milim milim hesaplandığı stüdyo filmlerinin zirvesi. Aynı zamanda Fransız “şiirsel gerçekçiliği”nden büyük ölçüde etkilenen Amerikan film-noir’larında flash-back’in önemli bir yer tutacağını da haber veriyor.
  Tür: Dram , Suç
  1. Janus Films’in 50 Yılı Özel Seti
      1 sene Önce   193
    Janus Films’in 50 Yılı Özel Seti Janus Films, Amerikalı izleyicilerin gözlerini Ingmar Bergman, Federico Fellini ve François Truffaut'un sanatsal güçlerinin zirvesindeki zevklerine açtı. Bu dünyaca ünlü dağıtım şirketinin ellinci yıldönümünü, DVD'de elli klasik film ve Janus Films'in hikayesini çeşitli yazılarla anlatan bolca resimli bir ciltli kitap içeren geniş bir koleksiyoncu kutusu olan Essential Art House: 50 Years of Janus Films ile kutlayor. Film tarihçisi Peter Cowie tarafından, Martin Scorsese'den bir övgü ve elli filmin tamamıyla ilgili kapsamlı, yepyeni notlar, ayrıca oyuncularla ilgili bilgileri içeren ve ABD galası bilgilerini de kapsıyor.İsterseniz filmlerin tamamını orjinal dilinde ve Türkçe altyazılı olarak sitemizden de izleyebilirsiniz.
Yorum Alanı

24 − = 23