10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
La Notte di San Lorenzo
İMDb Puanı 7,3

La Notte di San Lorenzo

-

Kayan Yıldızların gecesi

Hayallerin gerçeğe dönüştüğü bir San Lorenzo gecesi... Kayan yıldızları seyreden Cecilia, oğluna 1944 yılındaki benzer bir gecenin hikayesinin anlatmaya başlar. Filmde Cecilia'nın çocukluğuna geri dönerken, küçük Toskana köyünün sakinlerinin Nazilere meydan okuyuşunun inanılmaz öyküsüne tanık oluyoruz.

La Notte di San Lorenzo (The Night of the Shooting Stars) - Kayan Yıldızların Gecesi, Cannes Film Festivali'nde 2 ödül birden kazanmıştı. Filmin toplam 19 ödülü bulunuyor.
  Tür: Dram , Fantastik , Romantik
  1. Michelangelo Antonioni Dosyası
      1 sene Önce   200
    Michelangelo Antonioni Dosyası ’Gerçekleştirdiğim bu çalışmada sinema tarihinin köşe taşlarından , modernizmin 7.sanattaki öncülerinden olan İtalyan yönetmenin sanat anlayışı, sinemayı algılama biçimi çeşitli kaynaklardan edinilmiş bilgilerle, öznel görüşlerimin bir harmanı şeklinde ele alınmış, yönetmenin 14 uzun metraj filmi sinemasını etkileyen siyasal, toplumsal ve felsefi bağlamı içinde bütüncül bir bakış açısıyla sunulmaya çalışılmıştır.’’
Yorum Alanı

7 + 1 =