10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Korkoro
İMDb Puanı 7,2

Korkoro

-

Özgürlük

Ailesi tarafından terk edilen ve yeni bir aile aramaya başlayan küçük Clauede, 2. Dünya Savaşı sırasında Fransa'da yolculuk yapan bir Çingene ailesinin peşine düşer. Bu aile, her yıl üzüm bağlarında çalışmak için birkaç ay boyunca şehirde kalır. Ancak şehre vardıklarında, göçebeliği yasaklayan yeni bir yasanın çıktığını öğrenirler. Şehrin belediye başkanı Theodore ile öğretmen Bayan Lundi, çingeneleri korur ve onlara yardım eder. Buna rağmen aile tutuklanır ve bir esir kampına atılır. Başkan Theodore, aileyi kurtarır ve yerleşik düzene geçmeleri için onlara toprak verir. Ancak özgürlük aşkıyla yanan göçebe ruhlu Çingeneler, bu sakin yaşama dayanamazlar ve Başkan Theodore ile Bayan Lundi'nin direnişçi oldukları için tutuklanmalarının ardından özgür kalabilmek için tekrar yola düşmeye karar verirler...

Tony Gatlif'in yazıp yönettiği Korkoro (Freedom) - Özgürlük, Tony Gatlif'in çoğu filminde olduğu gibi Çingeneleri, yaşamlarını, köksüzlük ve aidiyet problemlerini konu ediniyor. Filmin toplam 4 ödülü bulunuyor.
  Tür: Dram
Yorum Alanı

40 − 32 =