10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Kaos
İMDb Puanı 7.8

Kaos

Bu film 19. yüzyıl Sicilyasında yer alan dört hikâye ile bir epilogdan oluşur. Öteki Oğul adlı birinci hikâyede Mariagrazianın üç oğlu vardır ve biri onunla yaşar. Oğlunun ona olan saygısına rağmen, kadın onu aşağılamadan edemez. Ay Çarpması adlı ikinci hikâye Sidoro adlı bir kadını konu alır; Sidoronun kocası dolunay olduğu zaman sara nöbetleri geçirmektedir ve Sidoronun bunu komşularından saklaması lazımdır. Küp adlı hikâyede bir derebeyi, bir zanaatkârı devasa bir zeytin küpünü tamir etmekle görevlendirir, ancak zanaatkâr çalışırken küpün içinde tutsak kalır. Dördüncü hikâye Ağıtta bir grup köylü, ölülerinin gömülmesi için, derebeyleri olan Baron`a ve bir grup yetkiliye karşı bir mücadele yürütür. Anneyle Sohbet adlı son bölüm, Pirandello ile ölmüş annesinin gölgesi arasındaki bir diyalogdan oluşur.
  Tür: Dram , Komedi , Romantik
 1. En İyi 10 Varoluşçu Film!
    11 ay Önce   168
  En İyi 10 Varoluşçu Film! Varoluşçuluk, Fransız felsefeci Jean-Paul Sartre’ın “varoluş özden önce gelir” deyimi ile açıklanabilir. Buna göre varoluşçuluk fikir yapısında bir insan kendi sonuna sahip değildir çünkü insan varlığı sadece kendisinden öte diyazn edildiğinde hayata geçer. Varoluşçu felsefeye göre bir insan yaşamadan önce de vardır ve yaşantısına anlam katmak zorundadır çünkü o, sadece kendine ne yapıyorsa odur.
  Michelangelo Antonioni Dosyası
    1 sene Önce   200
  Michelangelo Antonioni Dosyası ’Gerçekleştirdiğim bu çalışmada sinema tarihinin köşe taşlarından , modernizmin 7.sanattaki öncülerinden olan İtalyan yönetmenin sanat anlayışı, sinemayı algılama biçimi çeşitli kaynaklardan edinilmiş bilgilerle, öznel görüşlerimin bir harmanı şeklinde ele alınmış, yönetmenin 14 uzun metraj filmi sinemasını etkileyen siyasal, toplumsal ve felsefi bağlamı içinde bütüncül bir bakış açısıyla sunulmaya çalışılmıştır.’’
Yorum Alanı

1 + 4 =