10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Kadosh
İMDb Puanı 6,8

Kadosh

-

Kutsal‎

Kadosh, Rivka (Yaël Abecassis) ile ateşli ve sevgi dolu 10 yıllık evliliği çocuksuzlukları yüzünden zehirlenen gözlemci bir Yahudi olan Meir (Yoram Hattab) hakkında bir tür modern Eski Ahit hikayesidir. Bu arada Rivka'nın kız kardeşi Malka (Meital Barda), kaba ve kaba Yossef ile sevgisiz bir evliliğe zorlanmıştır. Gitai, son derece soğuk ve berrak bir netlikle, bu yoğun dindar topluluktaki erkeklerin kibirini ve zulmünü gösteriyor; Kusurlu olanın Meir gibi görünmesine rağmen, "kısırlığı" nedeniyle Rifka'dan kaçınırlar.


Dini ve laik dünya arasındaki fark Gitai'nin vizyonunda her zaman canlı bir şekilde mevcuttur ve sadece Malka'nın şehrin modern bölgelerine bir sevgiliyi ziyaret etmek için meydan okuyan sortileri size bu hikayenin aslında sonunda gerçekleştiğini hatırlatır. ikinci binyıl ve birincinin başlangıcı değil. Bu erkek toplumunun tüm çirkinliğine ve otoriterliğine rağmen, Gitai onda evli aşkı derinden hürmetle anmak için bir bağlam ve bir deyim bulur. Kadosh, yolun yaklaşık üçte ikisinde odağının bir kısmını kaybeder, ancak bu çok zeki ve araştırıcı bir bakışa sahip bir film.

  Tür: Dram , Komedi
Yorum Alanı

+ 41 = 49