10.0
Toplamda 2 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Journal D’un Curé De Campagne
İMDb Puanı 8

Journal D’un Curé De Campagne

-

Bir Taşra Papazının Güncesi

Genç bir taşra papazı, iç karartan Ambricourt köyünün sakinleri tarafından düşmanlık ve güvensizlikle karşılanıyor. Yalnızlıktan ve mide ağrılarından mustarip papaz, tek teselliyi zeki bir adam olan Torcy rahibinde bulur. Papaz yerel şatodaki derin çatışmalara müdahale etmeye çalışır. Kont, kızının mürebbiyesiyle bir ilişki yaşamakta; Kontes ise hâlâ yıllar önce küçük yaşta ölen oğlunun yasını tutmaktadır. İçi düş kırıklığı ve kızgınlıkla dolu olan kızları ise intihar etmeye niyetlidir. Minimalist yönetmen Robert Bressonun en iyi filmlerindendir.

Film özellikle Fransız Yeni Dalga Sineması'na ilham kaynağı olmuş ve Tarkovsky, Bergman tarzı filmlerin çekilebilmesinin önünü açmıştır. Dünya sinemasında büyük bir etki bırakmasına rağmen gişede başarılı olamayan Journal D'un Curé De Campagne (Diary of a Country Priest) - Bir Taşra Papazının Güncesi, yönetmen Robert Bresson'ın altı yıl boyunca yeni filmi için para vermeye yanaşmayan yapımcılar yüzünden film çekememesine mani olmuştur. Sinemanın büyük üstadı Tarkovsky'nin favori filmi olan "Bir Taşra Papazının Güncesi", altyazılı izlemeniz için sizlerle...
  Tür: Dram
Yorum Alanı

22 + = 25