10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Jane Eyre
İMDb Puanı 7,5

Jane Eyre

Charlotte Bronte'nin aynı adlı ünlü eserinden uyarlanan 1943 yapımı Jane Eyre, Yorkshire'ın kırsal kesiminde yaşayan zengin bir Lord'un evine mürebbiye olarak gelen genç Fransız kızı Jane Eyre'in hayatını konu ediniyor. Jane Eyre malikanenin sahibi Rochester'a aşık olur ve bir süre sonra onu başka bir kadınla görmeye dayanamayacağını anlayarak evi terk etmeye karar verir.

Dáhi sinemacı Orson Welles'in başrolünü oynadığı filmde, Elizabeth Taylor'ı oldukça genç haliyle izleme fırsatı bulacağız.
  Tür: Dram , Romantik
  1. Michelangelo Antonioni Dosyası
      1 sene Önce   199
    Michelangelo Antonioni Dosyası ’Gerçekleştirdiğim bu çalışmada sinema tarihinin köşe taşlarından , modernizmin 7.sanattaki öncülerinden olan İtalyan yönetmenin sanat anlayışı, sinemayı algılama biçimi çeşitli kaynaklardan edinilmiş bilgilerle, öznel görüşlerimin bir harmanı şeklinde ele alınmış, yönetmenin 14 uzun metraj filmi sinemasını etkileyen siyasal, toplumsal ve felsefi bağlamı içinde bütüncül bir bakış açısıyla sunulmaya çalışılmıştır.’’
Yorum Alanı

+ 9 = 13