10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Ivan Groznyy Skaz Vtoroy: Boyarskiy Zagovor
İMDb Puanı 7.9

Ivan Groznyy Skaz Vtoroy: Boyarskiy Zagovor

-

Korkunç İvan 2: Boyarların İntikamı

Korkunç İvan, sinemanın büyük ustası Eisensteinın her zaman değerini sürdüren, en son ve en anıtsal yapıtıdır. Eisenstein bu filminde, bütün sanatların öğelerini toplamış, bunları birbirleriyle kaynaştırarak, sinemayı bütün sanatların bileşkesini sağlayan bir araç durumuna getirmeyi amaçlamıştır. Korkunç İvanda, bir devlet kurucusunun her alanda verdiği savaşımı anlatılmaktadır. Devlet kurma uğruna yüksek bedeller ödemekten çekinmeyen olağanüstü bir kişiliktir, İvan. Devleti soyup talan eden, parmağında oynatan, iktidarı vermek istemeyen ve kukla bir çara razı olan boyarlarla savaşım; dış düşmanlar ve işbirlikçileriyle savaşım; ülkeyi soylularla birlikte soyan ve yönetmek isteyen kiliseyle savaşım; bunun sonucunda da böylesine ağır bir yükün altında ezilen İvanın bizzat kendisiyle savaşımı, bu yapıtta bir ruhbilim incelemesine dönüşmektedir.

Ivan Groznyy Skaz Vtoroy: Boyarskiy Zagovor - (Ivan the Terrible, Part II: The Boyars' Plot) - Korkunç Ivan 2, sinemanın büyük ustası Eisenstein’ın her zaman değerini sürdüren, en son ve en anıtsal yapıtıdır. Eisenstein bu filmde, bütün sanatların ögelerini toplamış, bunların birbirleriyle kaynaştırarak, sinemayı bütün sanatların bileşkesini sağlayan bir araç durumuna getirmeyi amaçlamıştır. Film Stain döneminde yasaklanmış ve Stalin'in ölümünden 5 yıl sonra gösterilebilmiştir.
  Tür: Biyografi , Dram , Tarih
Yorum Alanı

66 − 56 =