5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Illégal
İMDb Puanı 6.8

Illégal

-

Kaçak

Belçika'nın 2011 Oscar adayı olan İllegal, Olivier Masset Depasse'nin 2006 yapımı "Cages"dan sonraki ikinci uzun metrajlı filmi olmakta. Yönetmen, Belçika'da 1998 yılında, 20 yaşındaki Nijeryalı mülteci Semira Adamu'nun zorla sınır dışı edilmeye çalışılmasının ardından intihar etmesiyle alevlenen tartışmaları konu ediniyor. Yönetmen, filminin öyküsünü oluşturmak için bir yıl boyunca bir gazeteci ve Belçika İnsan Hakları Komisyonu için çalışan bir avukatla birlikte araştırma yapmış, kaçak göçmenlerin hapsedildiği merkezleri ziyaret etmiş.

Film 2000 yılında, Rus asıllı Tania'nın siyasi sığınma talebinin reddedilmesiyle açılıyor. Masset-Depasse, film boyunca, 13 yaşındaki oğluyla Belçika'da kaçak olarak yaşayan Tania'ya odaklanmaya devam ediyor; onun tutuklanmasını, 'masumlar için hapishane' olarak anılan ve kaçak göçmenlerin alıkoyulduğu merkezde yaşadıklarını, nihayetinde zorla sınır dışı edilmeye çalışılmasını ve bütün bu işlemler esnasında maruz kaldığı şiddeti, Dardenne Kardeşleri'i andıran, belgeseli bir üslupla aktarıyor.
  Tür: Dram
  1. En İyi 10 Varoluşçu Film!
      10 ay Önce   167
    En İyi 10 Varoluşçu Film! Varoluşçuluk, Fransız felsefeci Jean-Paul Sartre’ın “varoluş özden önce gelir” deyimi ile açıklanabilir. Buna göre varoluşçuluk fikir yapısında bir insan kendi sonuna sahip değildir çünkü insan varlığı sadece kendisinden öte diyazn edildiğinde hayata geçer. Varoluşçu felsefeye göre bir insan yaşamadan önce de vardır ve yaşantısına anlam katmak zorundadır çünkü o, sadece kendine ne yapıyorsa odur.
Yorum Alanı

29 − 22 =