10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Il Giardino Dei Finzi Contini
İMDb Puanı 7,4

Il Giardino Dei Finzi Contini

-

Finzi-Contini’lerin Bahçesi

1930'ların sonunda, İtalya'nın Ferrara kentinde Finzi Contini ailesi, zenginlikleri ile nam salmış, önde gelen Yahudi ailelerden biridir. Evlatları Micol ve Alberto'nun en büyük eğlenceleri, dillere destan malikanelerinde düzenledikleri tenis partileridir. Dünyanın karmaşasından uzakta, bu cennet koyda, Finzi-Continiler için her şey yolunda gitmektedir.

Ancak, genç ve güzel Micol'ün orta sınıf bir Yahudi olan Giorgio'ya aşık olması ile işler karışır. Giorgio, Micol için bir tür oyuncak gibidir. Micol, Giorgio'ya göstere göstere, arkadaşlarından biri ile aşk dahi yaşar. Ancak zaman ilerledikçe, aralarındaki sevgi politik oyunların dahil olduğu bir savaşa doğru sürüklenecektir.

Vittorio De Sica'nın yönettiği Il Giardino Dei Finzi Contini (The Garden of the Finzi-Continis) - Finzi-Contini'lerin Bahçesi, 1 Oscar ödülünün yanı sıra toplam 11 ödül kazanmış bir yapım.
  Tür: Dram , Savaş
  1. En İyi 10 Vittorio De Sica Filmi
      6 ay Önce   90
    En İyi 10 Vittorio De Sica Filmi Vittorio De Sica, yönetmenliğe hiç el atmamış olsa bile adını sinema tarihine Il Generale della Rovere, The Earrings of Madame de gibi başyapıtlar da dahil 157 filmde rol almış karizmatik bir aktör olarak yazdırabilirdi. Ama o bununla yetinmedi. Sinema tarihinin bir parçası olarak kalmak yerine, çektiği filmlerle ona yön veren ustalar arasına girmeyi de başardı.
Yorum Alanı

Lütfen Yorum Öncesi İşlemi Gerçekleştiriniz 85 − 78 =