10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Gente di Roma
İMDb Puanı 6.3
 • Yönetmen:
 •  Süre: 100 Dakika
 • Yıl:
 • 123İZLENME

  1BEĞEN

  0BEĞENME

Gente di Roma

-

Roma İnsanları

Ettore Scola’nın Federico Fellini’nin Roma’sına saygı duruşunda bulunduğu filmi Gente di Roma, bir tür sahte belgesel. Herhangi bir öykü iskeletinden ve karakter inşasından uzak duran yönetmen, Roma halkının günlük yaşantısını samimi bir şekilde yansıtmak istiyor. Yönetmen, şehri dolaşan bir belediye otobüsünde sürekli değişen yolcuların küçük hikayelerine yer verirken arada birde otobüsten inerek, değişik kimliklerdeki insanların mekanlarına sızıyor.
  Tür: Komedi
 1. Michelangelo Antonioni Dosyası
    1 sene Önce   201
  Michelangelo Antonioni Dosyası ’Gerçekleştirdiğim bu çalışmada sinema tarihinin köşe taşlarından , modernizmin 7.sanattaki öncülerinden olan İtalyan yönetmenin sanat anlayışı, sinemayı algılama biçimi çeşitli kaynaklardan edinilmiş bilgilerle, öznel görüşlerimin bir harmanı şeklinde ele alınmış, yönetmenin 14 uzun metraj filmi sinemasını etkileyen siyasal, toplumsal ve felsefi bağlamı içinde bütüncül bir bakış açısıyla sunulmaya çalışılmıştır.’’
Yorum Alanı

59 − = 49