10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Film Socialisme
İMDb Puanı 5,6

Film Socialisme

Filmi açıklaması oldukça zor. Bu yüzden Filmekimi'nin film hakkında yaptığı açıklamayı koymak en mantıklısı: Bunun gibi şeyler -Akdeniz`de yol alan bir yolcu gemisi. Yolcular arasında geçen farklı dillerde farklı sohbetler... Quo vadis Europa -Gece. Bir kız ve erkek kardeşi, çocuklarının mahkemesinde tanıklık etmeleri için anne ve babalarını çağırır. Özgürlük, Eşitlik ve Kardeşlik kavramlarının ciddi açıklamalarını talep ederler... İnsanlıklar -Altı gerçek ya da yanlış mitos: Mısır, Filistin, Odessa, Hellas, Napoli ve Barselona... Ünlü Fransız filozof Alain Badiou ve efsane şarkıcı Patti Smith, üç bölümden oluşan bu senfonin bir parçası. Godard`ın son şaheseri, "fikirler bizi ayırır, hayaller birleştirir" aforizmasından yola çıkıyor.

Fransız Yeni Dalgası'nın ustası Jean-Luc Godard'ın bu filmi, aynı zamanda HD kamera teknolojisiyle çektiği ilk film olma özelliğini taşıyor.
  Tür: Dram
Yorum Alanı

− 5 = 5