5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
El Sol Del Membrillo
İMDb Puanı 7.8

El Sol Del Membrillo

-

Ayva Ağacı Güneşi

Film bizi, ressam Antonio Lopez’in evinin bahçesindeki ayva ağacını resmetme hikayesine ortak ediyor. Ayva ağacının meyvesinin olgunlaştığı güz zamanında başlayan resmetme sürecinde arzu ettiği dik ışığı alamayan ressamın ışığı, zamanın akıp mevsimin kışa dönmesiyle birlikte daha da yitiyor. İyice olgunlaşan ağacın hızlı bir değişim sürecine girmesine, resim tekniğinde değişikliğe giderek karşılık vermeye çalışan Antonio Lopez’in tutkuyla çabalamasının resmi, Victor Erice tarafından yapılıyor.

Ayva ağacının resmediliş sürecini oldukça saf bir sinema diliyle vermeye çalışan Victor Erice, filme dahil olan diğer ressamlar ve radyo programları sayesinde bir döneme ışık tutmayı da ihmal etmiyor.

Cannes Film Festivali’nde FIPRESCI ve Jüri Özel Ödülü’nün sahibi olan El Sol Del Membrillo (Quince Tree of the Sun) - Ayva Ağacı Güneşi, toplam 8 ödül kazanmış bir yapım.
  Tür: Belgesel , Biyografi
Yorum Alanı

+ 53 = 55