ENGLISH NAME: The Great Madcap
DIRECTOR: Luis Buñuel
RELEASED: 25 Nov 1949
ACTORS: Fernando Soler, Rosario Granados, Andrés Soler, Rubén Rojo
AVARDS: N/A
COUNTRY: Mexico
IMDB: 7.2/10
LANGUAGE: Spanish
PLOT: Buñuel's first "comeback" film since "L'Age d'Or" in 1930 (he made only a few musicals in the interim), "El Gran Calavera" concerns a family's attempts to change the patriarch's somewhat ...
RUNTIME: 92 mn.

SYNOPSIS:

Buñuel’s first “comeback” film since “L’Age d’Or” in 1930 (he made only a few musicals in the interim), “El Gran Calavera” concerns a family’s attempts to change the patriarch’s somewhat indulgent and hedonistic ways by fooling him into thinking his large fortune is gone. They assume a life of poverty in Mexico in an attempt to teach him a lesson. However, he discovers it’s a ruse, but continues to perpetuate the facade of ignorance while sneaking off during the day to conduct his thriving business. Why? To teach his family a lesson – they are all lazy, worthless leeches!

Ramiro, karısının ölümünden sonra kendini içkiye vermiş zengin bir adamdır. Oğlu, kızı ve erkek kardeşi başta olmak üzere çevresindeki herkes, hatta hizmetçileri bile onun parasını umursamadan harcamakta ve tembelce yaşamaktadır. Ramiro’nun durumunu öğrenen diğer erkek kardeşi kötü giden durumu düzetmeye karar verir ve bir plan yapar. Ramiro’nun çok içki içip kendinden geçtiği bir gecenin ardından onu fakir bir mahallede küçük bir eve taşıyıp Ramiro’yu iflas ettiğine ve artık orada yaşamak zorunda olduğuna inandırırlar.

Bu durum tahmin ettiklerinin tersi bir etki yapar ve Ramiro intihara kalkışır. Bu başarısız denemeden bir süre sonra kandırıldığını fark eder ve bu sefer kendisi ailenin tembel üylerine bir oyun oynamaya karar verir. Avukatıyla anlaşıp ev halkını gerçekten de iflas ettiklerine ikna eder. O güne dek hiç çalışmamış bu insanlar hayatlarını kazanmak için çalışmak zorunda kalacaktır.

Similar Movies

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x