10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Edge of the City
İMDb Puanı 7.2

Edge of the City

-

Kenar Mahalle

Axel Nordman'ın ailesiyle ilgili sorunları vardır. Polis olan babası ile anlaşamamakta, küçük kardeşinin trafik kazasında ölmesinden kendisini sorumlu tutmaktadır. Babası ile hiç konuşmaya Alex, ailesini terk eder ve yeni bir hayata başlamak için New York'a gelir. Axel North adıyla bir antrepoda işe başlar. Şefi olan Charles, Axel'i durmadan çalıştırmakta, mobbing uygulamakta ve ücretinden komisyon almaktadır. İş yerindeki bir başka şef olan Tommy, Axel'e yardımcı olur ve kendi grubuna geçirir. Ancak Charles'ın Tommy ve Axel'i rahat bırakmaya niyeti yoktur. Charles, Axel'in gerçek soyadının "Nort" değil de "Nordman" olduğunu ve asker kaçağı olduğunu öğrenir. Bunu kullanmaya kalkan Charles, olayları trajik bir sona sürükleyecektir.
  Tür: Dram
  1. Amerikan Bağımsız Sinemasının Öncüsü: John Cassavetes
      12 ay Önce   155
    Amerikan Bağımsız Sinemasının Öncüsü: John Cassavetes 1950’li yılların sonunda Fransız Yeni Dalga akımı o güne dek geçerli olan klasik sinema anlayışını yerle bir ederken, mevcut yapıya karşı alternatif arayışların ve özellikle Amerikan Sineması’na hakim stüdyo sistemine karşı bağımsız bir duruşun Hollywood içindeki ilk kıvılcımını ise genç bir aktör ateşliyordu, hem de sinema tarihine geçecek ilginçlikte bir hikaye ile…
Yorum Alanı

− 3 = 1