5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Dzhamilya
İMDb Puanı 7,6

Dzhamilya

-

Cemile

Cemile, kocası Sadık'la yeni evlenmiş ve düğünün ardından Sadık askere gitmiştir. Cemile güzel, canlı ve hareketli bir kadındır. Köyün bütün delikanlıları Cemile'ye hayrandır. Yengesinde anlayamadığı bir farklılık sezen Seyit, onu tanımaya ve ona daha yakın olmaya çalışır. Bir gün köy idaresinden gelen biri, köyde çalışacak erkek kalmadığını ve bu yüzden de Cemile ve Seyit'e arabalardan birini verip onları istasyona malzeme taşımaya tayin edeceklerini bildirir. Bu durum, yengesiyle bir şeyler paylaşmak isteyen Seyit için bulunmaz bir fırsat olacaktır. Yanlarına üçüncü eleman olarak Danyar adında savaştan sakat dönmüş, içine kapanık bir adam verilir ve bu üçlü her gün arabayla yük taşırken "birlikte" olurlar. Bu birliktelik Cemile ile Danyar arasında bir yakınlaşmaya, gönül birliğine gidecek ve olaylar gelişecektir.

Cengiz Aytmatov'un aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan Sovyetler Birliği yapımı Dzhamilya - Jamilya - Cemile, 2. Dünya Savaşı sırasında Cemile adlı evli, genç bir kadının yaşadığı yasak aşkı anlatıyor.
  Tür: Dram , Romantik , Savaş
Yorum Alanı

+ 78 = 84