10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Le Trou
İMDb Puanı 8.5

Le Trou

-

Delik

İsmi çok az duyulmuş usta yönetmen Jacques Becker’in son filmi Le Trou (Delik), José Giovanni’nin 1947 senesinde hapishaneden kaçış denemesinin gerçek hikayesini anlattığı romanından uyarlanmıştır. Becker, senaryoyu Giovanni’yle birlikte yazmış ve amatör oyuncularla çalışmıştır. Bu oyunculardan biri olan Jean Kreaudy’nin gerçek hayattaki kaderi senaryodakine benzer.
  Tür: Dram , Gerilim , Suç
 1. Amerikan Bağımsız Sinemasının Öncüsü: John Cassavetes
    8 ay Önce   104
  Amerikan Bağımsız Sinemasının Öncüsü: John Cassavetes 1950’li yılların sonunda Fransız Yeni Dalga akımı o güne dek geçerli olan klasik sinema anlayışını yerle bir ederken, mevcut yapıya karşı alternatif arayışların ve özellikle Amerikan Sineması’na hakim stüdyo sistemine karşı bağımsız bir duruşun Hollywood içindeki ilk kıvılcımını ise genç bir aktör ateşliyordu, hem de sinema tarihine geçecek ilginçlikte bir hikaye ile…
  Cannes Film Festivali’nin resmi seçkisi açıklandı
    1 sene Önce   219
  Cannes Film Festivali’nin resmi seçkisi açıklandı Bu yıl 75. kez düzenlenen Cannes Film Festivali’nin resmi seçkisi açıklandı. Emin Alper son filmi “Kurak Günler” ile festivalin Un Certain Regard (Belirli Bir Bakış) bölümünde yarışacak.
Yorum Alanı

6 + 1 =