5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
David and Lisa
İMDb Puanı 7.2
 • Yönetmen:
 •  Süre: 95 Dakika
 • Ülke:
 • Yıl:
 • 116İZLENME

  0BEĞEN

  0BEĞENME

David and Lisa

Genç David Clemens, başka biriyle fiziksel temasa geçerse öleceğine dair histerik bir korku geliştirir. David'in zorba annesi tedirgin, onu akli dengesi bozuk gençlerin kaldığı bir eve yerleştirir, ancak David diğer hastalardan ve psikiyatrından içine kapanmaya devam eder. Ancak zamanla David, biri yalnızca kafiyeli konuşabilen, diğeri dilsiz olan birden fazla kişiliğe sahip 15 yaşındaki Lisa'ya ilgi duymaya başlar.
  Tür: Dram , Romantik
 1. BİR POLİTİK SİNEMA ÖRNEĞİ OLARAK KEN LOACH SİNEMASI : “RİFF -RAFF” (AYAKTAKIMI) VE “I, DANİEL BLAKE” (BEN, DANİEL BLAKE) FİLMLERİNDE İŞÇİ SINIFININ SUNUMU
    1 sene Önce   175
  BİR POLİTİK SİNEMA ÖRNEĞİ OLARAK KEN LOACH SİNEMASI : “RİFF -RAFF” (AYAKTAKIMI) VE “I, DANİEL BLAKE” (BEN, DANİEL BLAKE) FİLMLERİNDE İŞÇİ SINIFININ SUNUMU Sanat ve politika arasındaki ilişki her zaman tartışılan bir konu olmuştur. Sinemanın da görsel ve işitsel imkanları sayesinde politikayla olan ilişkisi göz ardı edilemez. Proletaryanın tarih sahnesine çıkışıyla birlikte grevler, lokavtlar ve sendikalar da perdeye yansımaya başlamıştır. Bu tezde “Politik Sinema Örneği Olarak Ken Loach sineması ve iki filmi olan “Riff- Raff” (Ayaktakımı) ve “I, Daniel Blake” (Ben, Daniel Blake)” filmlerinde İşçi Sınıfının sunumları incelenmiştir.
Yorum Alanı

24 − 22 =