10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Chikamatsu Monogatari
İMDb Puanı 7.7

Chikamatsu Monogatari

-

Çarmıha Gerilen Aşıklar

Hikaye 17. asırda Kyotoda geçer. Zengin bir havai fişek üreticisi olan Ishunun eşi Osan, kocasının en iyi işçilerinden olan Mohei ile birlikte olmaktan yargılanır. Çift şehirden kaçar, Ishun ise peşlerine adamlar salar * 17.yüzyıl japon geleneklerini ve geyşa sistemini, toplumda kadının yerini yasak bir aşk hikayesi ile sorgulayan ve eleştiren, siyah beyaz, sade anlatımlı bir klasik.
  Tür: Dram , Romantik
  1. Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Kenji Mizoguchi Filmi
      10 ay Önce   128
    Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Kenji Mizoguchi Filmi Kenji Mizoguchi’nin sinemasıyla, onun film yaptığı 1920’lerden 1950’lerin sonuna kadarlık dönemdeki Japon sineması arasında paralellikler kurulabilir. Özellikle sessiz ve erken dönem filmlerinde Japon gelenekler sanatlarından ve geleneklerinden etkilenen bir sinemacılardan biridir Mizoguchi’de. Fakat II. Dünya Savaşı’nın ardından Japonya’da yaşanan “özgürleşme” hareketi, ülkenin yönetmenleri de Batı ile buluşmaya, filmlerini yurt dışı festivallerinde göstermeye başlamıştır. Bu konuda kapıyı, Rashomon ile Venedik’te Altın Aslan Akira Kurosawa’nın açtığı söylenebilirse de Mizoguchi Japonya’da bir sinema dilinin ve mirasının oluşmasında çok önemli bir rol oynamıştır. Öyle ki Kurosawa onun, Japon yönetmenler içinde en çok hayranlık duyduğu yönetmen olduğunu ifade eder.
Yorum Alanı

Lütfen Yorum Öncesi İşlemi Gerçekleştiriniz 48 − = 45