10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Çatlak
İMDb Puanı 7,3

Çatlak

Fikret Reyhan’ın yazıp yönettiği Çatlak (2020), aralarında Altın Portakal olmak üzere ülkemizde katıldığı her festivalden çeşitli dallarda ödüllerle dikkatleri üzerine çekiyor. Birçok sinema eleştirmeni tarafından Türkiye toplumunun önemli bir kesimine ayna tuttuğu belirtilen Çatlak, gündelik hayatımızda hiç de yabancı olmadığımız diyaloglarla örülü bir senaryo ile izleyiciyi uyanık tutuyor. Toplumumuzda birçok alanı azımsanmayacak derecede etkileyen muhafazakâr orta sınıfa ve temsil ettiği aile değerlerine eleştirel bir pencereden bakan Reyhan’ın bunu nasıl başardığı ise bir muamma değil.
  Tür: Dram
  1. Michelangelo Antonioni Dosyası
      1 sene Önce   201
    Michelangelo Antonioni Dosyası ’Gerçekleştirdiğim bu çalışmada sinema tarihinin köşe taşlarından , modernizmin 7.sanattaki öncülerinden olan İtalyan yönetmenin sanat anlayışı, sinemayı algılama biçimi çeşitli kaynaklardan edinilmiş bilgilerle, öznel görüşlerimin bir harmanı şeklinde ele alınmış, yönetmenin 14 uzun metraj filmi sinemasını etkileyen siyasal, toplumsal ve felsefi bağlamı içinde bütüncül bir bakış açısıyla sunulmaya çalışılmıştır.’’
Yorum Alanı

4 + = 9