10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Cabaret
İMDb Puanı 7.8
 • Yönetmen:
 •  Süre: 124 Dakika
 • Ülke:
 • Yıl:
 • 167İZLENME

  2BEĞEN

  0BEĞENME

Cabaret

-

Kabare: Elveda Berlin

1930’ların Berlin’i, politik, toplumsal ve ekonomik anlamda büyük bir kargaşanın içindedir. İnsanlar işsizlikten sokaklara dökülmüş, ekonomi tamamen hasara uğramış ve Nazilerin yükselişi yavaş yavaş ilk izlerini göstermeye başlamıştır.

Kit-Kat adlı müzik ve dans kulübünde çalışan Sally Bowles’in de hayatı, tıpkı Almanya’nın genel atmosferi gibi bir kargaşa içindedir. Özel hayatının kargaşası yanında, hızla iktidara yürüyen Nazilerin tacizleri de dayanılmaz boyutlardadır.

Almanya’nın sadece politik değil, günlük toplumsal yaşamında da kendini gösteren aşırı radikalleşme eğilimlerini başarılı bir şekilde anlatan Cabaret - Kabare - Elveda Berlin, Bob Fosse’un önemli filmlerinden biri. Film, tam 8 dalda Oscar ödülü kazanmıştı. Filmin Oscar dahil toplam 47 ödülü bulunuyor.
  Tür: Müzik , Müzikal , Romantik
Yorum Alanı 2 Yorum Yapılmış

Lütfen Yorum Öncesi İşlemi Gerçekleştiriniz + 45 = 52

 1. avatar
    Hamit duran Eylül 30, 2022 19:55:49

  Sol içerikli, Politik müzikalin nadir örneklerinden benim bildiğim. sevgili adminin solcu müzikalin ilk örneği kabul edilen “Gold Diggers of 1933″ü eklemesi de güzel olur bence..