ENGLISH NAME: Love and Honour
DIRECTOR: Yôji Yamada
RELEASED: 02 Nov 2007
ACTORS: Takuya Kimura, Rei Dan, Mitsugorô Bandô, Takashi Sasano
AVARDS: 15 wins & 15 nominations.
COUNTRY: Japan
IMDB: 7.7/10
LANGUAGE: Japanese
PLOT: A look at the relationship between a young blind samurai (Kimura) and his wife, who will make a sacrifice in order to defend her husband's honor.
RUNTIME: 122 mn.

SYNOPSIS:

A look at the relationship between a young blind samurai (Kimura) and his wife, who will make a sacrifice in order to defend her husband’s honor.

Shinnojo Mimura düşük rütbeli bir samuraydır ve Klan Lordunun yemeklerini tadarak zehir kontrolü yapmaktadır. Evli olan Shinnojo’nun hayatı; Lordun yemeğinden zehirlenip geçirdiği ateşli bir hastalıktan dolayı tepetaklak olur. Bir kaç gün sonra Shinnojo iyileşir ama gözlerinde sorun vardır. O artık kör bir samuraydır. Kör olan Shinnojo’nyn eşi Kayo, şimdi hem samurayla ilgilenmeli hem de kendi geçimlerinin gidişatını sağlamalıdır. Kayo’yu evlenmesinden önce tanıyan yüksek rütbeli bir memur olan Shimada Toya yardım teklifinde bulunur. Kayo akrabalarının baskısıyla Shimada Toya’ya ricada bulunmaya gider ama Shimada Toya iyiliğinin karşılığında Kayo’dan bir kaç iyilik(!) istemektedir.

Shinnojo kör hayatına alışmaya başlar ama karısıyla ters giden bir şeyler olduğunu sezmektedir. Halası, karısıyla bilinmeyen bir samurayın etrafta dolanan dedikodularını kör samuraya anlatır. Shinnojo bilinmeyen samurayın Shimada Toya olduğunu öğrenir. Kör olmasına rağmen hala bir samurayın ruhuna sahip olan Shinnojo; aşk ve onur için Shimada Toya’ya meydan okuyacaktır…

Yôji Yamada’nın yönettiği Bushi No ichibun (Love and Honor), toplam 15 ödül kazanmış bir yapım.

Similar Movies

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x