English / Turkish Subtitle

WRITER(S): Truman Capote (based on the novel by), George Axelrod (screenplay)
DIRECTOR: Blake Edwards
RELEASED: 06 Oct 1961
ACTORS: Audrey Hepburn, George Peppard, Patricia Neal, Buddy Ebsen
AVARDS: Won 2 Oscars. Another 9 wins & 13 nominations.
COUNTRY: USA
IMDB: 7.6/10
LANGUAGE: English, Portuguese, French, Japanese
PLOT: A young New York socialite becomes interested in a young man who has moved into her apartment building, but her past threatens to get in the way.
RUNTIME: 115 mn.

SYNOPSIS:

Holly, bir apartman dairesinde yalnız başına yaşayan, hayatın yalnızca eğlenceli tarafını gören, umarsız ve yaşamını erkeklerden aldığı paralarla sürdüren genç bir kadındır. Tesadüf eseri tanıştığı ve üst katına taşınan genç adam Paul ise, Holly ile daha ilk günden tuhaf bir ilişki içerisine girmiş, genç kızın hızına zor da olsa ayak uydurmuştur.

Zengin erkeklerle yemeğe çıkıp, para alan Holly, arkadaş canlılığı sayesinde yeni komşusu Paul ile zamanla yakın bir arkadaşlık kurar. Ancak, isimsiz kedisi ve kendisine ait olmayan adıyla mutluluk oyunu oynayan genç kadın, çok geçmeden hayatın eğlenceli olmayan yönüyle de tanışacaktır.

Audrey Hepburn ve George Peppard’ın başrollerinde yer aldığı Breakfast at Tiffany’s – Çılgınlar Kraliçesi (Tiffany’de Kahvaltı), Truman Capote’nin aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanmıştı. Filmin iki dalda Oscar ödülünün yanı sıra toplam 12 ödülü bulunuyor.

Similar Movies

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x