10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Adieu Au Langage
İMDb Puanı 5,8

Adieu Au Langage

-

Dile Veda

Evli bir kadın ile bekar bir adam tanışır. Birbirine aşık olurlar, tartışırlar, hayat akıp gider. Aralarında evcil bir köpek vardır, ilişkilerini dengeler. Ancak kadının eski kocası çıkagelir ve her şey altüst olur. İkinci bir film başlar, her şey ilkinin aynısı gibidir ama film farklıdır. Bu sefer merkezde adam değil, metaforu vardır...

Yaşayan efsane, ustaların ustası Jean-Luc Godard'ın Cannes Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü kazandığı Adieu Au Langage (Goodbye To Language) - Dile Veda, Godard'ın 3D teknolojisini kullanarak deneysel sahnelere imza attığı bir yapım. Bir rahatsızlık senfonisi olarak niteleyebileceğimiz film, gerek ses gerekse görüntü kullanımıyla alışılagelen sinema kalıplarını kırıp yerine takibi oldukça zorlaştırıcı teknikler yerleştiriyor. İlerleyen yaş ile birlikte söylemek istediklerini içinde tutmak istemeyen Godard, gerek hayata, gerek politikaya ve tarihe dair kesik kesik cümleler sarf ederek de anlatımda bir yeniliğe giriyor.
  Tür: Dram
Yorum Alanı

88 − 81 =