10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Accattone
İMDb Puanı 7.8

Accattone

-

Dilenci

Vittorio 'Accattone' Cataldi, hayatında bir gün bile çalışmamış, evli ve iki çocuklu olmasına rağmen Maddalena adında bir fahişeyle birlikte yaşayan ve onun sırtından geçinen bir adamdır. Maddalena bir gece 'iş'teyken, eskiden kendisini pazarlayan muhabbet tellalları tarafından kaçırılarak ölesiye dövülünce adalete başvurur. Ancak fahişelik suçundan kendisi hapse atılır. Gelir kaynağını kaybeden Accattone, dilencilik yapmak zorunda kalır. Bir ara eşine dönmeye çalışır ama eşinin kardeşi tarafından dövülerek kovulur. Gerçek ve dürüst bir işte çalışmayı dener ama sürdüremez. Zira tembel bünyesi buna hiç de alışık değildir...

Pier Paolo Pasolini'nin yönettiği Accattone (The Scrounger) - Dilenci, Roma'nın arka sokaklarındaki kısıtlı ufak dünyasında debelenip duran yitik, zavallı, sıradan, bencil ve asalak bir adamın hikayesini konu ediniyor. Filmin toplam 3 ödülü bulunuyor.
  Tür: Dram
Yorum Alanı

46 − = 44