5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
A Night at the Opera
İMDb Puanı 7.8

A Night at the Opera

-

3 Ahbap Çavuşlar Operada

Milanoda bir kadın avcısı; gurursuz bir yalancı ve dolandırıcı olan Otis B. Driftwood, kadınlara büyük vaatlerde bulunarak, bu sayede paralarını alan sahtekar bir adamdır. Otisin son numarası da, iltifatlarıyla kandırdığı zengin bir kadındır. Öte yandan, operada şarkıcı olan Rosa, sürekli peşinde olan Lassparriye yüz vermez. Genç adamın verdiği çiçekleri de kabul etmeyen Rosanın gönlü, mükemmel bir sese sahip olmasına rağmen hakettiği değeri göremeyen mütevazı Ricardodadır. Ancak bu aşk, Rosanın Amerikaya gitmesiyle son bulmak zorundadır. Mesleğini Amerikada devam ettirecek olan Rosa, sözleşmesi gereği operada kalmak zorunda olan Ricardodan ayrılmanın üzüntüsü içindedir.
  Tür: Komedi , Müzik , Müzikal
  1. En İyi 10 Powell ve Pressburger Filmi
      1 sene Önce   173
    En İyi 10 Powell ve Pressburger Filmi Ortak bir tutkunun olağanüstü bir bütünlük içinde sergilendiği öylesine bir işbirliği ki onlarınki, bir örneği kendilerinden önce yok. Sonra ise belki sadece Taviani ve Coen kardeşlerin ulaşabildiği bir seviye söz konusu olan. Ancak Taviani ve Coenler gibi doğuştan gelen bir birliktelik değil burada söz konusu olan. Michael Powell üç yılını bir banka çalışanı olarak geçirdikten sonra içindeki sanat aşkına teslim olup, kendisini setlerde bulan ve yerleri paspaslayarak adım attığı sinema dünyasında, figüranlıktan set tasarımına dek pek çok alanda boy göstererek, yönetmenliğe kadar yükselen bir isim. Emeric Pressburger ise gazetecilikle başladığı iş hayatına, 1920 li yılların sonlarından itibaren senaryo yazarı olarak devam eden ama Almanya yı saran faşizm rüzgârlarının etkisiyle ilk eserlerini verdiği Berlin’den, önce Paris, sonra da Londra’ya göç etmek zorunda kalan bir Macar sanatçı.
Yorum Alanı

− 4 = 6